AİLE MAHKEMELERİNİN ETKİNLİĞİNİN ARTIRILMASI: AİLE ÜYELERİNİN HAKLARININ DAHA İYİ KORUNMASI PROJESİ

6.10.2022     Ar & Ge     413

Avrupa Konseyi ve Türkiye Adalet Akademisi tarafından yürütülen “Aile Mahkemelerinin Etkinliğinin Artırılması: Aile Bireylerinin Haklarının Daha İyi Korunması Avrupa Birliği-Avrupa Konseyi Ortak Projesi” nin Üçüncü Yürütme Kurulu toplantısı 6 Ekim 2022 tarihinde hibrit yöntemlerle Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantıya; Türkiye Adalet Akademisi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Konseyi, Yargıtay, Hâkimler ve Savcılar Kurulu, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürlüğü, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Barolar Birliği temsilcileri katılım sağladı.

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Sn. Muhittin ÖZDEMİR, Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi Başkan Vekili Sn. Pınar BAŞPINAR ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Program Müdürü Sn. Gamze KÖSEKAHYA açılış konuşmalarında projenin başarılı ilerleyişini vurguladılar. Avrupa Konseyi ve Türkiye Adalet Akademisi proje ekibi, 5 Nisan 2022 tarihinde yapılan İkinci Yürütme Kurulu toplantısından bugüne gerçekleştirilen faaliyetler ve gelecek faaliyet planlaması konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Ardından proje paydaşlarınca değerlendirmeler yapılarak önerilerde bulunuldu.

Projenin bir sonraki Yürütme Kurulu toplantısının 2023 yılı Nisan ayında yapılması planlandı.

GALERİ